YERALTI SU ARAMA YÖNTEMLERİ

Yeraltı Suyu Arama

Yeraltı sularını bulmak ve yeraltı sularını kullanmak için izlenmesi gereken yollar nelerdir.

SONDAJ :

Sondaj yer altı sularını yer yüze çıkarmak için kullanılan bir işlemdir.

Bu işlem günümüzde oldukça maliyet haline geldiği için artık sondaj öncesi Su arama Nokta ve derinlik tespiti büyük önem kazanmıştır.

Sondaj yer altı su araştırması için İLK ÖNCE gerekli izinlerin alınması gerekmektedir. Arazilerine sondaj ile yeraltı suyu açtırmak isteyen kişilerin bu işlem için bir JEOLOJİ MÜHENDİSİ ile anlaşmaları gerekmektedir. Bu anlaşma sonrası firmalar şahıslar adına Devlet Su İşleri’nden izin almaktadır. Bu izin sondaj kuyusu arama iznidir. Gerekli izin alındıktan sonra sondaj işlemi başlayabilmekte ve yeraltı suyu araştırması yapılabilmektedir.

Yeraltında Su Nasıl Bulunur? Yeraltı Su Arama Yöntemleri. Tarlada Su Nasıl Bulunur. Doğada Su Nasıl Bulunur. 

Yeraltı su tespiti nasıl yapılır? Sorusuna verilebilecek en iyi yanıt işinde uzman Yeni Nesil teknolojileri kullanan Firmalardan yardım almak olacaktır. Yeni Nesil Su Arama ve profesyonel ekipmanlara sahip olan bu ekipler su nokta ve derinlik tespitinde çok daha başarılı olmaktadır.

Son yıllarda artan teknoloji seviyesi, etkisini yeraltı suyu bulma konusunda da göstermektedir. Yeraltını tarayan Jeofizik Cihazlar sayesinde yeraltındaki suyun seviyesi tespit edilebilmekte ve suyun çok olduğu yerlere sondaj vurulabilmektedir. Ancak ülkemizde %99 oranın da eski sistem ( DES ) teknolojiler kullanıldığı için çok başarılı olamamaktadır.

Hatta; Bakır çubukla su arama, Çubukçu, Dut dalı ile su arama, Çubukla su arama, Çubukçu ve en vahimi de UYDUDAN SU BULMAK gibi hiçbir bilimselliği olmayan yöntemlerle insanlar PARA ve ZAMAN harcamaktadır.

Yeraltı Suları nı Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Yeraltı sularını etkileyen faktörler için karşımıza ilk olarak yağışlar çıkmaktadır. Özellikle kış aylarında yağan kar doğada bulunan su ve yeraltı sularının en önemli besleyicisidir. Yağmur yağışları da yeraltı sularına büyük katkı sağlamaktadır.

Yeraltı Su Tespiti, Su bulma yöntemleri.

Bu araştırma esnasında son teknolojiyi kullanan ve güvenli firmaları tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Gelişen teknolojiyle beraber yeraltı suyu tespiti daha kesin ve güvenilir bir hal almıştır. Su bulma yöntemleri için artık yüksek teknoloji kullanılmalıdır.

Su aramada teknolojiyi kullanma. Yeni Nesil Su Arama ile yapacağımız ölçüm neticesinde sondajlara fazladan para vermezsiniz. Çünkü hangi noktayı kaç metre sondaj yapacağınızı bilerek sondaja başlanır. Boş yere boru indirmezsiniz en önemlisi fazla delinen kuyuların ELEKTRİK masrafında kurtulursunuz. Çubukla, Bakır çubukla, Çubukçuyla ve Uydudan su bulduğunu iddia eden sahtekarlarla yapılan sondaj çalışmaları çoğu zaman boşa kürek çekmektir. Boş yere para ve zaman harcamayın.

Çok kanallı çok elektrotlu rezistivite cihazımızla arazinizin tamamında röntgen çekerek ölçüm yaparak EN ÇOK SU alabileceğiniz zeminler noktaları ve derinlikleri ile tespit edilerek sondaj önerilir. Bir ölçümde 2 hatta 3 sondaj noktası önermek bu sayede hayal olmaktan çıkmıştır.

Biz Ölçmeden Arazimde Su Yok Demeyin.

Jeofizik Ölçümle Su Bulma.

#SuArama #YeraltıSuyu #SuBulma #Sondaj #dalgıç #pompa #Türkiye #YeniNesil #Jeoloji #Jeolojimühendisi #Jeofizik #Jeofiziketüt #Etüt #Yeraltı #Maden #MadenArama #TatlıTuzluSuAyrımı #ıp #Su #SuTespiti #Ölçüm #SuÖlçümü  #Tarım #YeniNesilSuArama #ÇokKanallı #çubukçu #çubuklasubulma #ÇokElektrotlu #Rezistivite #İzmir #Manisa #Balıkesir #Çanakkale #Konya #Yozgat #Karaman #Niğde #Eskişehir #jeodezi #bakırçubuk #kuyucu #kesonkuyu #uydu #tohum #Karaman #Ankara #Çorum #Muğla #Antalya #Gaziantep #Kayseri #Afyon #Burdur #Isparta #Bursa #Bolu #Hatay #Denizli #Adana #Adıyaman #Afyonkarahisar #Aksaray #Amasya #Ankara #Antalya #Ardahan #Artvin #Aydın #Balıkesir #Bartın #Bolu #Burdur #Bursa #Çanakkale #Çankırı #Çorum #Denizli #Düzce #Edirne #Eskişehir #Gaziantep #Hatay #Isparta #İstanbul #İzmir #Karabük #Karaman #Kastamonu #Kayseri #Kırıkkale #Kırklareli #Kırşehir #Kocaeli #Konya #Kütahya #Malatya #Manisa #Muğla #Nevşehir #Niğde #Sakarya #Sivas #Tekirdağ #Tokat #Uşak #Yalova #Yozgat #Zonguldak

#suarama #madenarama #jeofizik #jeoloji #subulma #subulmayöntemleri #bakırçubuklasuarama #suaramayöntemleri #sunasılbulunur #doğadasubulmateknikleri #cihazilesuarama #elektrikilesubulma #bakırçubuk #dutdalıilesubulma #dutdalı #kesonkuyu #sondaj #dalgıç #mühendislik #şebekesuyu #zeminetüd #yeraltı #basınçlısu #çatalçubuk #radyestezi #elektrod #yumurtailesubulma #radar #radarilesubulma #radarilesuarama #jeoteknik #arazisubulma #tarlasuarama #traktör #çiftçi #köysuarama #çokluelektrot #resistivite #agi #earthimager1d #earthimager2d #earthimager3d #jeotermal #kaynaksu #pınar #akarsu #artezyen #kuyu #madenaramacihazı #tatlısuayırımı #tuzlusuayırımı #sondajyedekparça #sondajruhsatı #akifer #sondör #kuyubakımı #Yeninesilsuarama #Adanasuarama #Adıyamansuarama #Afyonkarahisasuarama #Aksaraysuaramasuarama #Amasyasuarama #Ankarasuarama #Antalyasuarama #Ardahansuarama #Artvinsuarama #Aydınsuarama #Balıkesirsuarama #Bartınsuarama #Bolusuarama #Burdursuarama #Bursasuarama #Çanakkalesuarama #Çankırısuarama #Çorumsuarama #Denizlisuarama #Düzcesuarama #Edirnesuarama #Eskişehirsuarama #Gaziantepsuarama #jeofiziketüt #Hataysuarama #Ispartasuarama #İstanbulsuarama #İzmirsuarama #Karabüksuarama #Karamansuarama #Kastamonusuarama #Kayserisuarama #Kırıkkalesuarama #Kırklarelisuarama #Kırşehirsuarama #Kocaelisuarama #Konyasuarama #Kütahyasuarama #Malatyasuarama #Manisasuarama #Muğlasuarama #Nevşehirsuarama #Niğdesuarama #Sakaryasuarama #Sivas #Tekirdağsuarama #Tokatsuarama #Uşaksuarama #Yalovasuarama #Yozgatsuarama  #Zonguldaksuarama

#Adanasubulma #Adıyamansubulma #Afyonkarahisarsubulma #Aksaraysubulma #Amasyasubulma #Ankarasubulma #Antalyasubulma #Ardahansubulma #Artvinsubulma #Aydınsubulma #Balıkesirsubulma #Bartınsubulma #Bolusubulma #Burdursubulma #Bursasubulma #Çanakkalesubulma #Çankırısubulma #Çorumsubulma #Denizlisubulma #Düzcesubulma #Edirnesubulma #Eskişehirsubulma #Gaziantepsubulma #Hataysubulma #Ispartasubulma #İstanbulsubulma #İzmirsubulma #Karabüksubulma #Karamansubulma #Kastamonusubulma #Kayserisubulma #Kırıkkalesubulma #Kırklarelisubulma #Kırşehirsubulma #Kocaelisubulma #Konyasubulma #Kütahyasubulma #Malatyasubulma #Manisasubulma #Muğlasubulma #Nevşehirsubulma #Niğdesubulma #Sakaryasubulma #Sivassubulma #Tekirdağsubulma #Tokatsubulma #Uşak #Yalovasubulma #Yozgatsubulma #Zonguldaksubulma