Biz Kimiz?

Jeoyeraltı Mühendislik; 2007 yılından bu yana şirket, firma ve şahıslara Jeofizik, Jeoloji Mühendisliği ve Sondaj hizmetleri verir. Yeraltı zenginliklerini arama ve inşaat yapılarının temellerini araştırma işlerini yapar. Jeoyeraltı Mühendislik; kullanılan yeni teknolojiler ile çözümler sunmaktadır. Jeoloji ve Jeofizik ayrı düşünülemeyecek bilim dallarıdır.

Ekipman

Firmamız Amerika’dan ithal edilen AGI R8/IP cihazı ile Yeraltı Suyu, Jeotermal Su ve maden aramaları, Tatlı- Tuzlu Su ayrımı yapmaktadır. Demode Jeofizik cihazlarla mukayese bile edilmemesi gereken cihazımızla başarılı hizmetlerimiz sonucunda 63. Jeoloji Kurultayına Ödüle layık görüldük. Uluslararası bir kongrelerde sunum yapmanın haklı gururunu yaşadık.

ekipmanlarımız hakkında daha fazla bilgi alın

Hizmet Alanlarımız

Firmamızın verdiği hizmetler arasında 3 boyutlu Maden Aramaları, Arkeojeofizik Araştırmaları, Jeotermal Su Aramaları, Tatlı – Tuzlu Su Ayırımı ve Yeraltı Suyu Tespiti işlemleri yer almaktadır.

Yeraltı Suyu
Tespiti

Soğuk suların derinliğinin jeolojik ve jeofizik yöntemlerle belirlenmesi, bölgenin hidrojeolojik modelinin oluşturulması, sondaj kuyusu yeri ve derinliğinin belirlenmesi – Hidrojeolojik (Yeraltısuyu) Etüt Raporu Hazırlanması

Tatlı-Tuzlu
Su Ayırımı

Sondaj kuyularına tuzlu su geçişleri yaşandığı zaman, kaçıncı metrelerden kaynaklandığı bulunur ve gerekli işlemler yapılır. Ayrıca deniz suyu karışan kuyulara da aynı işlem uygulanır.

Jeotermal
Su Aramaları

Jeotermal araştırmalar çok derinlik isteyen araştırmalar olmakla beraber günümüzde popüler bir yatırım ve enerji aracı olmaya başlamıştır. 

TÜM HİZMETLERİMİZİ İNCELEYİN

Firma Yetkilisi

Çukurova Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü’nden 2006 yılında mezun oldum.

Amerika’dan almış olduğum AGI R8/IP cihazı ile Yer Altı Suyu, Tatlı – Tuzlu Su Ayrımı, Jeotermal Su ve Maden Arama işleri yapmaktayım. Çok başarılı sonuçlar elde etmiş bulunuyoruz. Eski jeofizik cihazlarla mukayese bile edemiyoruz ne yazık ki. En başarılı sonuçlarımızdan birinin ödülünü de 63. Jeoloji Kurultayına gönderdiğimiz bildirinin kabul görmesiyle elde ettik. Uluslararası bir kongrede sunum yapmak benim için bir onurdu. Bunun gibi nice başarılara imza attık.

Övünç Aksoy
Jeoloji Mühendisi

Çalışmalarımız

Foto galeri
Referanslarımız
su arama
su bulma

Bize Yazın

Her türlü soru, görüş, öneri ve istekleriniz için bize yazın. Ekibimiz en kısa süre içinde sizinle irtibata geçerek bilgilendirme yapacaktır.

HEMEN İLETİŞİME GEÇİN
İLETİŞİM